Sufit podwieszany w kuchni

list W: Inspiracje

Kuchnia to ważna przestrzeń w całym mieszkaniu, często spędzamy w niej znaczną część dnia, gotując lub przyjmując gości. Sufity podwieszane często kojarzą nam się, z konstrukcją wymagającą wiele wysiłku w jej przygotowaniu. Jednak nie musi to być standardem, w zależności od potrzeb i indywidualnych preferencji możemy postawić na standardowy podwieszany sufit lub użyć lżejszych konstrukcji gdzie proces instalacji nie jest tak skomplikowany. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, jak można dodać stylu i zapewnić dodatkową funkcjonalność przy użyciu podwieszanych sufitów.

Podział kuchni na strefy z użyciem listwy sufitowej

Listwy sufitowe w kuchni mogą zmienić całkowicie jej oblicze i sprawić, że przestrzeń kuchenna jest lepiej doświetlona. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania możemy z łatwością, wydzielić część zorientowaną na zadania, która będzie oddzielona od np. części jadalnej. Całość nie tylko wygląda dobrze, ale może zapewnić również dodatkowe oświetlenie bez zajmowania miejsca na ścianie lub blacie.

Sufit podwieszany nad wyspą w kuchni

Zastosowań dla wyspy kuchennej jest naprawdę wiele, ale by była ona w pełni funkcjonalna, powinna mieć odpowiednie wymiary oraz być odpowiednio doświetlona. Dobrze zaprojektowany sufit powieszany może nie tylko dobrze kontrastować się z blatem wyspy, ale również pozwali na doskonałe doświetlenie jej obszaru roboczego. Dla rozwiązania gdzie wyspa zwykle stanowi centralne miejsce w kuchni, możemy wykonać konstrukcję sufitu podwieszanego z halogenami, pozostawiając otwartą przestrzenią wewnątrz sufitu. Będzie to optymalne rozwiązanie dla osób o praktycznym podejściu chcących jednocześnie ograniczyć utylizację przestrzeni w części sufitowej. Dla tych jednak którzy kochają akcenty drewniane przedstawiamy powyższą propozycję.

Sufit podwieszany z Ledami w kuchni

Cóż ledy są ostatnio bardzo modne, dlaczego więc nie wykorzystać ich zalet w kuchni. Doceni to nie tylko Pani domu, ale również inni domatorzy. Światło Led potrafi stworzyć niepowtarzalny nastrój, a przy użyciu technologi RGB możemy zmienić charakter wnętrza za sprawą gry kolorów. Do celów kuchennych mogą być stosowane sufity podwieszane z Led zainstalowanym w rynience lub sufity z podcięciem bocznym, który doświetla ścianę.

Sufit podwieszany nad meblami kuchennymi

Dość modne ostatnimi czasy są niewielkie rozmiary szafek kuchennych, które mogą być instalowane w pewnej odległości od sufitu. W takiej konfiguracji pozostaje przestrzeń, którą można wykorzystać. Jedną z opcji jest instalacja gzymsu sufitowego z halogenami, który nie tylko wypełni przestrzeń, ale również doświetli wnętrze.

Sufit podwieszany w małej kuchni

Mała kuchnia nie musi nas ograniczać by móc grać światłem. Wykorzystanie sufitu podwieszanego w małej kuchni może zostać zaplanowane, tak by poprawić funkcjonalne aspekty jej przestrzeni poprzez dodatkowe doświetlenie w tym przypadku pochodzące z lamp halogenowych.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień