Gzymsy i listwy oświetleniowe Led - Halogenowe, Sufitowe, Ścienne

Listwy oświetleniowe LED w niestandardowy sposób doświetlają pomieszczenie, tworząc przy tym efektowny nastrój. Dostępne są w różnych kształtach i wymiarach. W manufakturarzeczy.pl znajdziesz listwy z rynienkami na taśmę LED, gzymsy ze światłem punktowym oraz gzyms pod zabudowę karnisza. Poniżej podajemy kilka szczegółów, które mogą być pomocne przy wyborze i montażu.

Gzymsy - Listwy oświetleniowe LED

  • lekkie i łatwe w montażu,
  • jednolita struktura w kolorze białym, gotowe do pomalowania,
  • zaplanuj miejsce na zasilacz i sterownik Led by nie obciążały listwy.

Gzyms oświetleniowy zapewnia eleganckie i nowoczesne wykończenie. Pozwala na grę światłem, dzięki czemu całość tworzy estetyczne oraz funkcjonalne rozwiązanie. Listwy posiadają wnękę przeznaczoną na montaż taśmy LED. W celu rozproszenia światła możemy zastosować taśmę lub profil aluminiowy, który dodatkowo zapewni odprowadzanie ciepła z taśmy LED. Barwę światła dobieramy w zależności od upodobań. Ciepłe barwy sprawdzą się w pomieszczeniach z tradycyjnym oświetleniem, jeżeli potrzebujemy silniejszego doświetlenia możemy wybrać gzyms oświetleniowy z taśmą LED o barwie zimnej. Gzymsy XPS występują w wielu kształtach oraz wymiarach.

Listwa oświetleniowa punktowa, Gzyms halogenowy

Gzymsy halogenowe montowane na suficie są ciekawym rozwiązaniem w sytuacji jeżeli potrzebujemy doświetlić pomieszczenie punktowo. Światła halogenowe, zamontowane w gzymsach przysufitowych dają naturalną barwę światła, która mniej męczy oczy. Kolejnym atutem świateł halogenowych ich energooszczędność.

Gzyms pod zabudowę karnisza

Gzyms karniszowy to element maskujący, mocowany do sufitu. Można go wzbogacić o halogeny, które doświetlą punktowo część okienną pomieszczenia - otwory docinane są indywidualnie wg. własnych upodobań. Z kolei gzyms z taśmą LED rozświetli równomiernie dany obszar, co doda wnętrzu charakteru. Gzyms montowany jest na klej do sztukaterii.

Gzyms ścienny

  • doświetli pomieszczenie,
  • pomoże zamaskować pęknięcia na ścianie.

Liniowe oprawy i profile LED dają efekt rozproszonego światła, nadając wnętrzu współczesnego charakteru. Wraz z gzymsem ściennym polecamy użyć taśmę aluminiową, która odbije światło. Gzyms z taśmą LED zamontowany tuż pod sufitem sprawi, że krawędź sufitu będzie równomiernie oświetlona a światło wpłynie na nastrój panujący we wnętrzu. Umieszczenie listwy LED w znacznej odległości od sufitu z kolei skieruje światło na większą część ściany doświetlając detale, które znajdują się nad gzymsem. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie oświetlenia góra/dół tworząc poświatę z obu stron listwy oświetleniowej.

Gzyms sufitowy

Gzyms sufitowy dobieramy to wielkości pomieszczenia. Im wyższy sufit w pomieszczeniu, tym większy gzyms możesz zastosować. Nie jest to regułą jednak może zdarzyć się, że zbyt mały gzyms przysufitowy zniknie w pomieszczeniu, natomiast wybór zbyt dużego dla pomieszczeń z niskim sufitem stworzy nieproporcjonalny efekt. Mniejsze listwy sufitowe pasują do pomieszczeń z wysokimi meblami, na przykład kuchni lub łazienek.

Propozycje wysokości gzymsów uwzględniając wysokość sufitu:

  • dla wysokich sufitów ok. 4 metrowych możemy wybrać gzymsy o wysokości 13 cm,
  • sufity powyżej 2,7 metra będą dobrze wyglądać z wysokimi listwami sufitowymi jak również sprawdzą się listwy 8 cm,
  • niższe sufity mogą zostać przyozdobione gzymsami 8 lub 6 cm.