Lamele ścienne

Lamele ścienne - nowoczesny sposób na wykończenie wnętrz

Współczesne trendy wnętrzarskie dają ogromne pole do popisu osobom, które chcą, aby ściany ich domu lub mieszkania wyglądały ciekawie i stylowo. Jednym z najciekawszych rozwiązań są lamele dekoracyjne, czyli mocowane na ścianie drewniane listwy o długości ok. 275 cm, które mają zarówno walory praktyczne, jak i estetyczne. Co je wyróżnia na tle innych elementów dekoracyjnych?

Po pierwsze, ściana z lameli zapewnia lepsze wygłuszenie akustyczne pomieszczenia. Po drugie, prosty montaż przy użyciu kleju. Po trzecie, są wykonane z wysokiej jakości płyty MDF, co sprawia, że jest to rozwiązanie na lata. Po czwarte, lamele drewniane pionowe na ścianę występują w kilku kolorach, dzięki czemu łatwiej możesz je dobrać do charakteru swojego pomieszczenia.

Lamele drewniane pionowe na ścianę - w jakich pomieszczeniach warto je zastosować?

Lamele drewniane są na tyle uniwersalne, iż będą odpowiednie niemal do każdego stylu - od rustykalnego po nowoczesny. W zależności do wybranego modelu lamele mogą nadać pomieszczeniom przytulnego lub profesjonalnego wyglądu. Listwy dekoracyjne ścienne w wypadku domów lub mieszkań świetnie sprawdzą się np. jako ozdoba jednej ściany w sypialni. Ponadto architekci polecają je w trakcie wykańczania salonu - tu również mogą zostać zamontowane na szerokość całej ściany lub jej fragmentu. Taka ściana z drewna w salonie wygląda nie tylko nowocześnie, ale i jest bardzo praktyczna, gdyż może służyć do oddzielania stref w pomieszczeniu, gdy np. salon jest połączony z sypialnią.

Lamele bardzo dobrze komponują się ze wnętrzami, w których zastosowano np. beton architektoniczny. Dla osób posiadających pomieszczenia generujące hałas (np. z kinem domowym czy w sąsiedztwie domowego gabinetu) ściana lamelowa drewniana pomoże w izolacji akustycznej. Ponadto ich walory estetyczne warto wykorzystać w korytarzu lub przedpokoju. Dobór ciekawego koloru może odmienić oblicze pomieszczeń - ocieplić ich charakter lub wręcz przeciwnie, nadać im nieco nowocześniejszego wyrazu.

To jednak nie wszystko. Nowatorskie rozwiązania wnętrzarskie, które mają wymiar funkcjonalny, doskonale będą pasować do biura. Lamele drewniane pionowe na ścianę pomogą nadać przestrzeniom biurowym bardzo profesjonalnego wyglądu. Co równie istotne, to wspomniane już akustyczne właściwości lameli. W miejscu pracy możliwość wyciszenia i skupienia ma ogromne znaczenie. Zakup lameli w takiej sytuacji będzie tańszy niż budowanie specjalnych pomieszczeń czy ścian wygłuszających, zatem doskonale sprawdzą się w pokojach konferencyjnych lub przeznaczonych do pracy kreatywnej, na potrzeby burzy mózgów i tym podobnych. Wybór odpowiednich listw dekoracyjnych ściennych pozwala odświeżyć biuro oraz umożliwia podział niektórych pomieszczeń na mniejsze (np. oddzielenie korytarza od kuchni czy recepcji) - służy temu specjalna ścianka działowa z lameli, którą także znajdziesz w naszym sklepie.

Lamele dekoracyjne - dostępne kolory

W Manufakturze Rzeczy znajdziesz lamele dekoracyjne dostępne w kilku odmianach. Szukającym dekoracji z drewna na ścianę proponujemy lamelę w barwach naturalnego dębu - Amerykański, Somoa, Canyon i inne. Ponadto w naszym sklepie znajdują się lamele ścienne w barwach sosny i klonu. Jeśli jednak chcesz lepiej dopasować kolor listw do np. pomieszczenia biurowego, to czekają na Ciebie lamele ścienne czarne, białe oraz kasztan Mali.