Listwy Przypodłogowe MDF

Listwy przypodłogowe to obecnie nie tylko konieczność podczas prac wykończeniowych, a stylowy dodatek, który nadaje wnętrzu charakter. W sklepie manufakturarzeczy.pl możesz wybierać spośród kilkudziesięciu modeli listew, które doskonale dopasujesz do każdego pomieszczenia, niezależnie czy stawiasz na klasykę, czy styl nowoczesny. Dodaj charakteru swojemu wnętrzu stawiając na listwy przypodłogowe MDF.

Jak połączyć listwy przypodłogowe MDF ?

Listwy docinamy pod kątem 45 stopni celem ich połączenia na tak zwaną zakładkę. Takie docięcie pozwala na rozprowadzenie kleju na większej powierzchni listwy, sprawia, że łączenie jest stabilniejsze i minimalizuje ryzyko powstawania szczelin między materiałami co ma wpływ na estetykę wykonania.
Do połączenia listew w narożnikach oprócz docięcia kątowego można użyć pionowych słupków.

Dlaczego warto wybrać listwy przypodłogowe MDF?

Listwy przypodłogowe MDF to jedne z najczęściej wybieranych listew ze względu na wysoką trwałość, jakość i nieskomplikowany montaż. Dzięki wodoodpornej okleinie, która zagięta jest także od góry i spodu doskonale zabezpiecza przed dostaniem się pod nią wody, a całość wygląda spójnie i estetycznie. Listwy przypodłogowe MDF pozwalają także na personalizację poprzez malowanie okleiny, która jest do tego przystosowana.

Chcesz się wyróżnić? Nie musisz montować białych listew, teraz możesz przemalować je na dowolny, wybrany kolor. Listwy są bardzo praktyczne, ze względu na swój frezowany tył. Umożliwia on schowanie kabli, a sam frez doskonale zwiększa przyczepność jej powierzchni ze ścianą.