Karnisze sufitowe - Nowoczesne szyny sufitowe na wymiar

Nowoczesne szyny sufitowe które możemy dociąć na wymiar są dobrym wyborem by uzyskać lekki efekt wizualny pasujący do wielu stylów. Dzięki niewielkim rozmiarom są świetną alternatywą dla karniszy, białe szyny sufitowe dobrze pasują niemal do każdego wnętrza ponadto są bardzo wytrzymałe oraz łatwe w montażu. Mogą być całkowicie ukryte przez materiał zasłonowy lub znajdować się za maskownicą.

Jakie szyny sufitowe wybrać ?

Dyskretne szyny niskoprofilowe są często wybierane gdy chcemy zachować minimalizm. W zależności od potrzeb możemy wybrać karnisze sufitowe przez wzgląd na materiał, kolor oraz ilość torów. Szyny sufitowe mogą być wykonane z wysokiej jakości materiałów: PCV lub z aluminium. W zależności od typu szyny mamy do wyboru kolor biały lub chrom-mat. Ilość torów ma praktyczne znaczenie ponieważ determinuje ilość zainstalowanych elementów w lini.

  • szyny sufitowe jednotorowe pozwolą na zainstalowanie jednego elementu w lini zwykle będą to zasłony,
  • szyny sufitowe dwutorowe umożliwią osadzenie firany i zasłony na każdym z torów,
  • szyny sufitowe trzytorowe wybierane są celem obsłużenia wielu elementów, jeżeli szukamy opcji na zwiększenie odległości pomiędzy zasłoną a firaną środkowy bieg może pozostać pusty,
  • szyny sufitowe czterotorowe dają więcej opcji konfiguracji, oprócz standardowych zastosowań nadają się do montażu paneli umożliwiając montaż 4 wózków panelowych,
  • szyny sufitowe pięciotorowe przeznaczone są do dekoracji panelowych - ekranów zasłonowych - i umożliwiają montaż 5 wózków panelowych.

Nowoczesne szyny sufitowe - ciężkie zasłony a agrafki i żabki

Do wyboru dobre szyny sufitowe PCV lub aluminiowe szyny sufitowe o nośności nawet do 10 kg na metr. Istotne są odpowiednie akcesoria jak żabki czy agrafki. Szyny sufitowe z agrafkami są przeznaczone do różnych gramatur zasłon, jednak świetnie sprawdzą się w połączeniu z lekką jak i nieco cięższą tkaniną. Do cięższych materiałów możemy użyć żabek. Odpowiednie agrafki czy żabki na ślizgach lub z rolkami w razie potrzeby dobierzemy za Ciebie. Mocowania do szyn mają stosunkowo duży udźwig by poradzić sobie z ciężkimi zasłonami.

Szyny sufitowe z maskownicą czy bez

Szyny sufitowe z maskownicą mogą pełnić efektowną ozdobę okna a same maskownice dostępne są w kilku wersjach montażowych i kolorystycznych.

Warianty montażowe:

  • bezpośredni montaż maskownicy do szyny sufitowej. By osłonę zainstalować bezpośrednio do szyny jej konstrukcja musi być wyposażona w specjalny uchwyt,
  • montaż osłony szyny do sufitu - np. w postaci gzymsu karniszowego.

W standardzie szyny sufitowe oferowane są bez maskownicy. Szynę można przymocować bezpośrednio do drewnianego lub betonowego sufitu. Łączenie elementów jest bardzo łatwe, do tego celu służy łącznik do szyn sufitowych umieszczany wewnątrz dzięki czemu pozostaje niewidoczny.

Termin realizacji zamówień

Szyny proste wysyłane są w terminie od 3-5 dni roboczych.
W przypadku szyn giętych czas realizacji trwa dłużej - od 5 do 14 dni roboczych.

Uwaga!

Szyny aluminiowe, docinane są z odcinków dłużycowych pod indywidualne zmówienie klienta. Podane długości stanowią przedziały cenowe, dlatego produkty te nie podlegają zwrotowi, jako elementy nieprefabrykowane.

Według regulaminu: "Prawo odstąpienia od umowy nie dotyczy towarów, które spełniają zastrzeżenia art. 38. pkt. 3, tj. przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana wg specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb. Wszystkie szyny sufitowe, karnisze i rolety sprzedawane na stronie manufakturarzeczy.pl wyprodukowane są wg indywidualnej specyfikacji konsumenta – pod wymiar. "